Co warto wiedzieć o kupowaniu mieszkania

Własne mieszkanie to marzenie każdego dorosłego człowieka. Na pytanie dotyczące tego, czy cena jest jedynym wyznacznikiem zakupu mieszkania, którym kierują się nabywcy, odpowiada prof. Jacek Łaszek z Departamentu Stabilności Finansowej NBP w rozmowie zamieszczonej na stronie YouTube „Obserwatora Finansowego”.

Bez pieniędzy nie da się kupić mieszkania. Czy zatem dla chcących nabyć nieruchomość cena jest jedynym wyznacznikiem jej wartości, którym należy się kierować przy jej kupnie? Czy kupno mieszkania to tylko zaspokojenie podstawowych potrzeb, a może dobra inwestycja? W rozmowie z Przemysławem Talkowskim, przeprowadzonej w pięknych wnętrzach Centrum Pieniądza im. Sławomira Skrzypka, prof. Jacek łaszek wyjaśnia także, jakie znaczenie w procesie zakupu mieszkania ma umiejętność analizowania danych o cenach nieruchomości w określonej lokalizacji. Przypomina, że bank centralny na bieżąco monitoruje sytuację na rynku nieruchomości, a informacje o tym rynku są dostępne w cyklicznie publikowanych raportach NBP.

W Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira Skrzypka na co dzień prowadzimy edukację w sposób atrakcyjny dla odbiorców, przy wykorzystaniu różnorodnych form prezentacji i nowoczesnych technologii. W ten sposób staramy się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i przybliżyć mu zagadnienia związane z rozwojem ekonomii i gospodarki pieniężnej, funkcjami, jakie pieniądz pełnił na przestrzeni dziejów, a także historią powstania i ewolucją systemu bankowego i bankowości centralnej.

Nasze Centrum to swoisty wehikuł czasu, którym można dotrzeć do kluczowych miejsc związanych z historią pieniądza. Dzięki nam można stać się świadkiem narodzin monety i banknotu, pierwszych banków, teorii ekonomicznych, zobaczyć sposób powstawania pieniądza, jak działa bankomat i karta kredytowa.

Jeśli chcecie Państwo udać się na wędrówkę po świecie pieniądza, to serdecznie zapraszamy!

Całość na stronie YouTube Obserwatorfinansowy.pl.

Otwarta licencja


Tagi


Artykuły powiązane

Co warto wiedzieć o sztuce oszczędzania

Kategoria: Usługi finansowe
Dla wielu oszczędzanie jest nie tylko sztuką, ale też czymś nieosiągalnym – mówią ekonomiści. Jak się jej nauczyć? Co warto wiedzieć o sztuce oszczędzania czy o wielu istotnych poradach dotyczących pieniędzy można się dowiedzieć z kolejnej rozmowy przeprowadzonej z dr Piotrem Bańbułą z Departamentu Stabilności Finansowej NBP, zamieszczonej na stronie YouTube „Obserwatora Finansowego”.
Co warto wiedzieć o sztuce oszczędzania

Co warto wiedzieć o sposobach pomnażania pieniędzy

Kategoria: Usługi finansowe
Oszczędzanie bywa nie lada sztuką, a dla niektórych wyjątkowym wyzwaniem. Co zatem warto wiedzieć o sztuce oszczędzania można się dowiedzieć z kolejnej rozmowy przeprowadzonej z dr Piotrem Bańbułą z Departamentu Stabilności Finansowej NBP zamieszczonej na stronie YouTube „Obserwatora Finansowego”.
Co warto wiedzieć o sposobach pomnażania pieniędzy

Wszystko o pieniądzu i kredytach

Kategoria: Usługi finansowe
Co warto wiedzieć o kredytach, o sztuce oszczędzania czy o poradach dotyczących pieniędzy można się dowiedzieć z rozmów przeprowadzonych przez Przemysława Talkowskiego z pracownikami NBP, wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach. W pierwszym z zamieszczonych na stronie YouTube „Obserwatora Finansowego” filmie dr Piotr Bańbuła szczegółowo opowiada, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów kredytowych.
Wszystko o pieniądzu i kredytach