Premier: Polska ma szansę na wyjście z kryzysu w kszt. litery „V”

Polska gospodarka ma szansę na wyjście z kryzysu w kształcie litery „V” – ocenił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. „Obserwując dane, także te dzisiejsze, coraz bardziej optymistyczne, wbrew konsensusowi rynkowemu sprzedaż detaliczna w maju miała się dużo lepiej niż założenia rynkowe. Dzisiaj widzę, że mamy szanse na wyjście z kryzysu w kształcie litery V” – powiedział.

W poniedziałek Główny Urząd Statystyczny podał, że sprzedaż detaliczna w cenach stałych w maju 2020 r. spadła o 7,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrosła o 14,9 proc. Konsensus przygotowany przez PAP Biznes wskazywał na spadek sprzedaży detalicznej w cenach stałych w maju rdr o 12,9 proc. i wzrost mdm o 8,1 proc.

pat/tus/


Artykuły powiązane

BIEC: Na rynku pracy optymizm trwa

Kategoria: Raporty
Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), który informuje z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia. w grudniu br. zmalał. To trzeci miesiąc spadku, a tempo zmian wzmaga się z każdym kolejnym miesiącem – podaje Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych w najnowszym opracowaniu.
BIEC: Na rynku pracy optymizm trwa

Zabawa wirusa w literki: V, U czy L?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Recesja jest już pewna. Ale po niej nastąpi szybkie ożywienie, prawda? Cóż, niekoniecznie.
Zabawa wirusa w literki: V, U czy L?

Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiała sprzedaż tekstyliów – wynika ze wstępnego podsumowania wyników handlu detalicznego w pierwszym miesiącu lockdownu w krajach Unii Europejskiej. Ich sprzedaż spadła niemal z dnia na dzień o 40 proc. W Polsce spadek był w tej dziedzinie jeszcze głębszy.
Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom