Skala emisji obligacji BGK w VIII będzie mniejsza

Skala emisji obligacji BGK na rzecz Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 w VIII będzie wyraźnie mniejsza niż w ostatnich miesiącach – poinformował cytowany w komunikacie prasowym Robert Zima, dyrektor Departamentu Instytucji Finansowych i Organizacji Finansowania BGK. Dodał, że przeprowadzenie emisji zaplanowanej na 29 VII będzie uzależnione od zapotrzebowania na środki.

„Kolejna emisja zaplanowana jest na 29 lipca, aczkolwiek jej przeprowadzenie będzie uzależnione od prognozowanego zapotrzebowania na środki. Na tę chwilę przewidujemy również, że skala naszych emisji w sierpniu będzie wyraźnie mniejsza niż w ostatnich miesiącach” – powiedział Zima.

Fundusz Przeciwdziałania Covid-19 przeznaczony jest dla sektora finansów publicznych. Jego pełną obsługę zapewnia BGK, w szczególności zarządza jego płynnością oraz pozyskuje finansowanie, głównie w formie emisji obligacji.

Łączna wartość nominalna obligacji wyemitowanych na rzecz Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 od 27 kwietnia do 31 grudnia 2020 r. na podstawie wszystkich listów emisyjnych wydawanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego nie przekroczy kwoty ok. 100 mld zł.

Do tej pory BGK wyemitował papiery łącznie za ok. 64,1 mld zł


Artykuły powiązane

Tańszy klimat

Kategoria: Analizy
Jednym z pierwszych gospodarczych skutków pandemii koronawirusa był gwałtowny spadek cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla. Dla Polski to znakomita wiadomość, bo niższe ceny CO2 pozwolą zaoszczędzić setki milionów złotych w skali roku.
Tańszy klimat

Wspólnota bez węgla i stali

Kategoria: Analizy
Unijne hutnictwo jest pierwszą ofiarą polityki klimatycznej Unii Europejskiej. Od zeszłego roku produkcja spada. Jednocześnie rośnie import stali spoza UE – z krajów, gdzie nie ma obciążeń finansowych wynikających z polityki klimatycznej.
Wspólnota bez węgla i stali

Obligacje ochronne na wypadek kataklizmów

Kategoria: Analizy
Czas poznać unikatowy rodzaj obligacji. Mowa o tzw. cat bonds. Nie są to jednak obligacje „kizia-mizia” na rzecz kotów. Tym razem cat to nie jakiś Mruczuś, a skrót od catastrophe. Ostatnio obligacje ochronne na wypadek kataklizmów zaczęły obejmować także ryzyko pandemii.
Obligacje ochronne na wypadek kataklizmów