Osiatyński, RPP: Nie jestem przekonany, czy utrzymamy stopy

15.05.2019
Nie jestem przekonany, czy uda się utrzymać stopy bez zmian do końca kadencji obecnej Rady – ocenił członek RPP Jerzy Osiatyński. „Wydaje mi się, że gdybym miał mówić o swojej kadencji, to zgodziłbym się z panem prezesem. Natomiast, jeśli chodzi o kadencje pozostałych członków Rady i pana prezesa, to nie jestem przekonany. Jakkolwiek to byłoby …

Nie jestem przekonany, czy uda się utrzymać stopy bez zmian do końca kadencji obecnej Rady – ocenił członek RPP Jerzy Osiatyński.

„Wydaje mi się, że gdybym miał mówić o swojej kadencji, to zgodziłbym się z panem prezesem. Natomiast, jeśli chodzi o kadencje pozostałych członków Rady i pana prezesa, to nie jestem przekonany. Jakkolwiek to byłoby pożądane, to nie wiem czy to nam się uda” – powiedział Osiatyński.

Wcześniej podczas konferencji na pytanie, czy wyższy od oczekiwań odczyt inflacji zmienił oczekiwania co do horyzontu stabilizacji stóp procentowych w Polce, prezes NBP Adam Glapiński odpowiedział: „W niewielkim stopniu zachwiało to moje przekonanie, że do końca mojej kadencji i kadencji obecnej RPP, istnieje spore prawdopodobieństwo, czy bardzo duże, że stopy procentowe nie ulegną zmianie”.

Kadencja Jerzego Osiatyńskiego kończy się 20 grudnia 2019 r.

pat/ asa/

Artykuły powiązane


Popularne artykuły

test