Emilewicz: Skutki budżetowe pakietu antykryzysowego 70 mld zł

Bezpośrednie skutki budżetowe pakietu antykryzysowego to ok. 70 mld zł na przestrzeni 3 miesięcy, począwszy od kwietnia – powiedziała w środę w telewizji wPolsce. tv minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

„Bezpośrednie skutki budżetowe, takie które są związane z bezpośrednim wydatkowaniem dzisiaj mamy policzone na ok. 70 mld zł. Szacujemy tę pomoc na pierwsze trzy miesiące od kwietnia. (…) Na ten moment przygotowaliśmy, zmierzyliśmy taką kwotę na najbliższe 3 miesiące, ale jak mówił premier, jeśli będzie tego wymagać rozwój sytuacji to nie zawahamy się użyć kolejnych środków” – powiedziała.

W ubiegłym tygodniu resort finansów szacował budżetowe koszty pakietu antykryzysowego na 61 mld zł.

Rząd przygotował pakiet antykryzysowy o wartości 212 mld zł. W skład pakietu wchodzi gotówkowy komponent rządowy o wartości 66 mld zł, płynnościowy komponent rządowy o wartości 74,5 mld zł, pakiet płynnościowy NBP o wartości 70 mld zł.


Artykuły powiązane

Więcej krajowej wartości dodanej w polskim eksporcie

Kategoria: Analizy
W ostatnich latach zaangażowanie polskich przedsiębiorstw w międzynarodowych sieciach wartości pozostało na wysokim poziomie, ponieważ coraz większa część wytworzonej w Polsce wartości dodanej wykorzystywana jest w eksporcie innych krajów.
Więcej krajowej wartości dodanej w polskim eksporcie

Wyzwanie, jakiego jeszcze nie było

Kategoria: Analizy
Światowy kryzys finansowy z lat 2007-2009 zaskoczył ekonomistów, finansistów i polityków, choć nie powinien. Nadmiernie rosły ceny nieruchomości, zadłużenie gospodarstw domowych, rządów i przedsiębiorstw. Ale było wiadomo, jak go łagodzić. Obecny kryzys wywołany pandemią jest inny.
Wyzwanie, jakiego jeszcze nie było

Złe skutki egoizmu gospodarczego

Kategoria: Trendy gospodarcze
Egoizm gospodarczy i proces dezintegracji UE wpłyną negatywnie na rozwój Polski – twierdzą autorzy wspólnego raportu DNB Bank Polska i PwC. Ich zdaniem skutki brexitu i wojny handlowej zapoczątkowanej przez USA będą najbardziej dotkliwe dla polskiego przetwórstwa przemysłowego oraz handlu.
Złe skutki egoizmu gospodarczego