Produkcja przemysłu w W.Brytanii w VIII: +0,8 proc. mdm

Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 0,8 proc. mdm w sierpniu, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,3 proc., po korekcie z +1,2 proc. – poinformował w komunikacie urząd statystyczny. Analitycy spodziewali się mdm +0,2 proc

W ujęciu rdr produkcja przemysłowa wzrosła o 3,7 proc., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 4,4 proc., po korekcie z +3,8 proc.

Z szacunków ekonomistów wynikało, że produkcja przemysłu wzrośnie rdr o 3,3 proc.

aj/ osz/


Artykuły powiązane

Kolejny trudny rok dla Ukrainy

Kategoria: Analizy
Chociaż wydawało się, że ukraińska gospodarka po latach problemów wreszcie przyspiesza, pod koniec 2019 r. wyraźnie spowolniła i kontynuuje negatywny trend. Mimo optymizmu władz zeszłoroczny wzrost był niższy niż w 2018 r.
Kolejny trudny rok dla Ukrainy

Rynek farmaceutyczny w Europie Środkowej i Południowej stale rośnie

Kategoria: Analizy
Polskie firmy farmaceutyczne oferują wykwalifikowanych pracowników, niskie koszty pracy, know-how i rosnące doświadczenie. W 2017 r. Polska wytworzyła produkty farmaceutyczne o wartości 3,1 mld euro, co stawia ją na szóstym miejscu w Europie.
Rynek farmaceutyczny w Europie Środkowej i Południowej stale rośnie

Czy za kryzysy gospodarcze odpowiadają ekonomiści?

Kategoria: Trendy gospodarcze
Pytanie o to, czy za kryzysy gospodarcze odpowiadają ekonomiści powraca co jakiś czas w dyskursie medialnym, a także naukowym. Nie jest to zresztą pytanie odosobnione. Podobne znaki zapytania stawiane są w odniesieniu do polityków, którzy być może ponoszą część odpowiedzialności za napięcia polityczne.
Czy za kryzysy gospodarcze odpowiadają ekonomiści?