UK: Sprzedaż detaliczna w lipcu: +0,3 proc. mdm

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, z uwzględnieniem sprzedaży paliw, w lipcu 2022 r. wzrosła o 0,3 proc., podczas gdy poprzednio spadła o 0,2 proc., po korekcie z -0,1 proc. – poinformowało w komunikacie biuro statystyczne. Analitycy spodziewali się, że mdm sprzedaż spadnie o 0,2 proc.

W ujęciu rok do roku sprzedaż detaliczna, z uwzględnieniem paliw, spadła o 3,4 proc., podczas gdy poprzednio spadła o 6,1 proc., po korekcie z -5,8 proc.

Analitycy stawiali tu na spadek o 3,3 proc.

aj/ ana/


Artykuły powiązane

Krótkoterminowe koszty i długoterminowe korzyści - mniej gazu i ropy z Rosji

Kategoria: VoxEU
Autorzy twierdzą, że choć krótkoterminowy wpływ ograniczenia eksportu paliw kopalnych z Rosji na realne dochody gospodarstw domowych w UE byłby znaczący, to koszty długoterminowe byłyby istotnie mniejsze i zostałyby zrównoważone znacznymi korzyściami w zakresie ochrony środowiska naturalnego.
Krótkoterminowe koszty i długoterminowe korzyści - mniej gazu i ropy z Rosji

Tydzień w gospodarce

Kategoria: Raporty
Przegląd wydarzeń gospodarczych ubiegłego tygodnia (19–22.04.2022) – źródło: dignitynews.eu
Tydzień w gospodarce

Transformacja energetyczna potrwa dziesiątki lat

Kategoria: Analizy
Wojna w Ukrainie i sankcje nałożone na Rosję stawiają pod znakiem zapytania wielki projekt dekarbonizacji, którego światowym ambasadorem jest Unia Europejska. Jednocześnie podnoszą się głosy, że walka z ociepleniem klimatycznym to wymysł „zielonych” i antyglobalistów.
Transformacja energetyczna potrwa dziesiątki lat