Eurostat: Wskaźnik PPI w strefie euro w X: +5,4 proc. mdm

Ceny produkcji sprzedanej przemysłu (PPI) w strefie euro wzrosły o 5,4 proc. w październiku, licząc miesiąc do miesiąca, a rok do roku wzrosły o 21,9 proc. – podał w komunikacie europejski urząd statystyczny Eurostat. Analitycy szacowali: mdm +3,8 proc., a rdr +19,0 proc.

We IX PPI w eurolandzie wzrósł o 2,8 proc. mdm, po korekcie z +2,7 proc., a rdr wzrósł o 16,1 proc., po korekcie z +16,0 proc. – wynika z danych Eurostatu.

aj/ mfm/


Artykuły powiązane

Trudne pożegnanie z kuchnią, pralnią i bankomatem

Kategoria: Oko na gospodarkę
O niespełna pół roku obniżył się w ostatniej dekadzie wiek, w jakim młodzi dorośli mieszkańcy krajów Unii Europejskiej opuszczają dom rodziców. Zdecydowanie łatwiej przychodzi to mieszkańcom europejskiej Północy niż Południa. Decydować o tym mogą przyczyny ekonomiczne, ale pewnie nie tylko one.
Trudne pożegnanie z kuchnią, pralnią i bankomatem

Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Kategoria: Oko na gospodarkę
Z powodu koronawirusa najbardziej ucierpiała sprzedaż tekstyliów – wynika ze wstępnego podsumowania wyników handlu detalicznego w pierwszym miesiącu lockdownu w krajach Unii Europejskiej. Ich sprzedaż spadła niemal z dnia na dzień o 40 proc. W Polsce spadek był w tej dziedzinie jeszcze głębszy.
Wirus najbardziej zaszkodził tekstyliom

Czas tańszej energii dobiega końca

Kategoria: Ekologia
Cena ropy wydźwignęła się już powyżej 30 dolarów za baryłkę. Znak to, że wybudzana z letargu gospodarka światowa na nowo zużywa więcej energii. Koszty ponownie wzrosną. Wyższe rachunki za energię to raczej reguła w większości krajów Unii Europejskiej. W Polsce łatwiej o obniżki cen energii elektrycznej niż gazu ziemnego.
Czas tańszej energii dobiega końca