NBP: 26 III skup papierów wartościowych w operacji outright

W czwartek 26 marca o godz. 11.00 odbędzie się kolejna operacja strukturalna, polegająca na skupie papierów wartościowych w ramach operacji typu outright – podał w komunikacie Narodowy Bank Polski. Szczegółowe informacje mają zostać podane w czwartek.

W ubiegłym tygodniu NBP opublikował harmonogram operacji otwartego rynku do końca marca, który nie uwzględniał zaplanowanej na czwartek aukcji.

Do 30 marca NBP ma przedstawić harmonogram operacji planowanych do zaoferowania w kwietniu 2020 r.


Artykuły powiązane

Komunikat Zarządu NBP z 16 marca 2020 r.

Kategoria: Raporty
Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa stanowi coraz poważniejsze zagrożenie dla zdrowia publicznego i wymaga stanowczych reakcji. Z zaistniałą sytuacją wiążą się także zagrożenia dla sfery realnej polskiej gospodarki.
Komunikat Zarządu NBP z 16 marca 2020 r.

Skup obligacji korporacyjnych EBC pomógł też mniejszym firmom

Kategoria: Analizy
Program skupu obligacji korporacyjnych przez Europejski Bank Centralny mógł wpłynąć na poprawę dostępności finansowania bankowego także dla małych i średnich firm, które nie miały możliwości emisji papierów dłużnych – wynika z badania analityków EBC.
Skup obligacji korporacyjnych EBC pomógł też mniejszym firmom

Wyzwanie, jakiego jeszcze nie było

Kategoria: Analizy
Światowy kryzys finansowy z lat 2007-2009 zaskoczył ekonomistów, finansistów i polityków, choć nie powinien. Nadmiernie rosły ceny nieruchomości, zadłużenie gospodarstw domowych, rządów i przedsiębiorstw. Ale było wiadomo, jak go łagodzić. Obecny kryzys wywołany pandemią jest inny.
Wyzwanie, jakiego jeszcze nie było