Rząd złożył zamówienia na 45 mln szczepionek przeciw COVID-19

Rząd złożył zamówienia na 45 mln szczepionek przeciw COVID-19 – poinformował na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

„Mamy już złożone zamówienia na 45 mln dawek z firmami Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Johnson&Johnson i jesteśmy gotowi na podpisanie kolejnych umów. Czekamy tylko na odpowiedni sygnał ze strony KE” – powiedział premier.

Firmy Pfizer i BioNTech poinformowały wcześniej, że wystąpiły do Europejskiej Agencji Leków o warunkową autoryzację ich szczepionki przeciw SARS-CoV-2. EMA podała, że planuje podjąć decyzję o zatwierdzeniu szczepionki, opracowywanej przez te firmy, do 29 grudnia 2020 r., a do 12 stycznia 2021 r. ma wydać decyzję w sprawie preparatu, opracowanego przez amerykańską korporację Moderna.

tus/osz/


Artykuły powiązane

Wyścig po szczepionkę

Kategoria: Trendy gospodarcze
Opracowanie szczepionki w laboratorium jest relatywnie proste. Ale do wprowadzenia jej na rynek przed innymi potrzeba platformy technologicznej i mocy produkcyjnych. Kto nimi dysponuje, zyskuje strategiczną przewagę – mówi dr Krzysztof Brzózka, wirusolog i wiceprezes biotechnologicznej spółki Ryvu Therapeutics.
Wyścig po szczepionkę

Korea Południowa walczy ze skutkami epidemii COVID-19

Kategoria: Trendy gospodarcze
Rząd południowokoreański walkę z rozprzestrzenianiem się COVID-19 uznał za priorytetowy cel, jednocześnie rozpoczynając rozmowy na temat pakietów pomocowych dla gospodarki. W opanowaniu pandemii pomogły wcześniejsze doświadczenia z SARS oraz MERS.
Korea Południowa walczy ze skutkami epidemii COVID-19

Zwycięzcy i przegrani w pandemii

Kategoria: Analizy
Przed pandemią w gospodarce światowej zachodziły głębokie zmiany. Obecny kryzys przyspieszy niektóre z tych procesów, pojawią się też nowe zjawiska. Na pewno będzie punktem zwrotnym w historii gospodarczej XXI wieku.
Zwycięzcy i przegrani w pandemii