Sprzedaż detaliczna w Japonii w I spadła o 0,5 proc. mdm

Sprzedaż detaliczna w Japonii w styczniu spadła o 0,5 proc. mdm, podczas gdy poprzednio spadła o 0,7 proc., po korekcie z -0,8 proc. – poinformowało w komunikacie Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu.

Analitycy spodziewali się mdm spadku o 1,2 proc.

Rdr sprzedaż spadła o 2,4 proc., po spadku poprzednio o 0,2 proc., po korekcie z -0,3 proc. – podał resort.

Analitycy oczekiwali, że sprzedaż detaliczna spadnie rdr o 2,6 proc.

aj/ osz/


Artykuły powiązane

Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Kategoria: Analizy
Na Wall Street notowane są w sierpniu historyczne rekordy. Bije je indeks Standard and Poor's 500, a technologiczny Nasdaq przeżywa prawdziwe szaleństwo. Natomiast wyniki amerykańskich spółek za II kw nie dają jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak długi będzie powrót gospodarki USA do poziomu sprzed pandemii.
Na pandemii skorzystały wielkie firmy technologiczne

Handel w internecie rośnie, w branży detalicznej spadki

Kategoria: Analizy
Pandemia przyśpieszyła zakupy w sieci, które biją rekordy na wielu rynkach, choć nie są w stanie zniwelować spadku sprzedaży w branży detalicznej. W zeszłym roku światowy handel elektroniczny (e-commerce) stanowił 14,1 proc. wartości sprzedaży detalicznej. W tym roku może przekroczyć 16 proc.
Handel w internecie rośnie, w branży detalicznej spadki

Epidemia koronawirusa zakłóca globalne sieci dostaw

Kategoria: Trendy gospodarcze
Jeśli do kwietnia epidemia nie wygaśnie to tegoroczny wzrost PKB w Chinach będzie najwolniejszy od 1990 r. Wpłynie to negatywnie na globalny wzrost, gdyż chińska gospodarka jest obecnie ponad czterokrotnie większa niż w czasie epidemii SARS i znacznie ważniejsza jako centralny węzeł w łańcuchach dostaw.
Epidemia koronawirusa zakłóca globalne sieci dostaw